Szklarnie, oranżerie i altany z dużymi oknami są popularne, ponieważ dają poczucie przebywania w ogrodzie, gdy pogoda nie dopisuje latem lub jest zbyt zimno na spędzanie czasu na powietrzu wiosną lub jesienią. Dzięki odpowiednim meblom, ozdobom i roślinom, przestrzenie pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem domu mogą stać się przytulną przystanią. Światłolubne i ciepłolubne rośliny, takie jak pelargonie, doskonale nadają się do specjalnych warunków uprawy stworzonych pod szkłem. Pomagają one stworzyć przyjemną atmosferę dzięki bujnemu wzrostowi i różnorodności kolorowych kwiatów.
Zaczarowany szklarniowy ogród z pelargoniami
Bujna roślinność przekształca tę szklarnię i otaczający ją ogród w magiczny raj - marzenie każdego miłośnika roślin. Łatwe w pielęgnacji pelargonie zajmują centralne miejsce w tym kwitnącym zaciszu. Posadzone w doniczkach i pojemnikach, te letnie, oszałamiające rośliny zachwycają obfitością kwiatów od wiosny do jesieni a dobrane meble i akcesoria w stylu vintage podkreślają przytulny charakter pomieszczenia.
Pelargonie pachnące w zabytkowych konewkach wyglądają uroczo na kredensie w stylu shabby chic. Przyciągają swoim cudownym aromatem i charakterystycznymi liśćmi, zawierającymi olejki eteryczne, które można wykorzystać do potraw i napojów. Pelargonie o zapachu cytryny mogą być również używane do odstraszania komarów i innych szkodników. Pelargonie zwisające i rabatowe są popularne przede wszystkim ze względu na swoje dekoracyjne kwiaty.
Pełne kwiatów pomieszczenia z klimatem jak pod chmurką
Jasne, przytulnie urządzone altany i ogrody zimowe stanowią wspaniałe, dodatkowe pomieszczenie do całorocznego relaksu. W tym egzotycznym wnętrzu kolorowe pelargonie w doniczkach i koszach roztaczają wokół siebie pozytywne wibracje a palmy, tapeta z motywem dżungli i meble w stylu boho tworzą relaksującą atmosferę.
Pelargonie są często traktowane jako letnie rośliny jednoroczne, ale przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać wiele lat. Nieogrzewane ogrody zimowe lub altany z dużą ilością światła dziennego są idealne do zimowania tych delikatnych roślin. Pelargonie należy przenieść do domu przed pierwszymi, nocnymi przymrozkami i przyciąć do około 15 cm. W okresie spoczynku nie potrzebują one żadnych nawozów ani wody. Wiosną należy przesadzić je do świeżej ziemi. Wraz ze wzrostem temperatury rośliny zaczną ponownie kiełkować. Ogrzewane ogrody zimowe, szklarnie i jasne altany zapewniają doskonałe warunki uprawy przez cały rok, umożliwiając pelargoniom osiągnięcie imponujących rozmiarów.
Schłódź pomieszczenie w gorące, letnie dni!
Dzięki szklarniom lub oranżeriom możesz znacznie wydłużyć sezon pelargonii. Efekt szklarniowy zapewnia idealne warunki wzrostu, gdy na zewnątrz jest jeszcze zbyt zimno dla tych wrażliwych, południowoafrykańskich roślin. Latem jednak w przeszklonych pomieszczeniach może być zbyt gorąco. Może to stanowić problem nawet dla pelargonii tolerujących wysokie temperatury. W szczycie sezonu dobra wentylacja sprawia, że temperatura wewnątrz oranżerii czy szklarni jest tylko nieznacznie wyższa od temperatury na zewnątrz, dzięki czemu pelargonie i inne rośliny nie cierpią. Ważne: Zadbaj, żeby rośliny miały wystarczającą ilość wody, gdy jest bardzo gorąco. Skrzynki parapetowe ze zbiornikiem i automatyczne systemy nawadniania znacznie redukują ilość wymaganego podlewania.
Pelargonium for Europe
Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa założona przez europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis / P. van der Haak Handelskwekerij, Selecta One i Syngenta Flowers. Powstała w 2016 roku w celu promowania pelargonii i wspierania długofalowej sprzedaży w Europie. Kampania jest obecnie prowadzona w 22 krajach. Od 2023 r. w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech działania marketingowe są wspierane przez UE w ramach kampanii "Stars Unite a Europe in Bloom".
0 Komentarze